Jul 26, 2014, 10:08:14 am *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Filmovi o severno-americkim Indijancima  (Pročitano 20532 puta)
Sakem Okiboki
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 12, 2010, 06:53:27 pm »

Evo kad smo vec kod Incident at Oglala Rommel je spomenuo u drugom topiku i film o ovom dogadjaju-Thunderheart.

http://www.imdb.com/title/tt0105585/

Trejler:

Sačuvana

FREEDOM FOR NATIVE AMERICANS!
REPUBLIC OF LAKOTAH!!!
Magic
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 12, 2010, 08:16:21 pm »

http://www.utopija.co.rs/nasa_izdanja.php

Poglavice patrioti je odlicna, a kao stoi sam naziv kaze, govori o najpoznatijim indijanskim poglavicama. Inace, knjiga poput Sahranitemi srce kod ranjenog kolena, jedna je od retkih toga tipa. Nema ih uopste puno. Ima tipa, nosnje,kultura i sl, ali o najvecem holokaustu u istoriji novog doba, nema puno.

Ove ostale knjige su ok, zanimljive su, al na drugi nacin.

Najbolje ih je kupovati direktno od izdavaca, drasticno su jeftinije nego u obicnim knjizarama.

Sto se tice Plavog vojnika, zaista sam ga davno gledao, ali mislim da ce mi poslednji zoom-out kadar, na kome se vidi pustos posle pokolja, ostati zauvek u secanju.

Dali ste mi ideju, pa mozda napravim ciklus filmova u kinoteci sledece godine o indijancima.

Sačuvana
Sakem Okiboki
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 12, 2010, 11:32:54 pm »

Hvala ti za ovo sad cu i to imati u planu za uzimanje.Jel ove knjige sto si naveo sve imaju u "Utopiji"?Nasao sam samo neke,mada bas i ne vidim dobro sve nazive.
A sto se tice ciklusa filmova o Indijancima ja sam to zapoceo i imam ih vec dosta.Problem je sto dosta filmova koje su mi preporucili ili nema da se skine ili nemaju prevod.

Edit: Nasao sam sve knjige na sajtu.Svaka cast i hvala jos jednom.
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2010, 11:36:34 pm od strane Sakem Okiboki » Sačuvana

REPUBLIC OF LAKOTAH!!!
Magic
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 12, 2010, 11:50:12 pm »

Hvala ti za ovo sad cu i to imati u planu za uzimanje.Jel ove knjige sto si naveo sve imaju u "Utopiji"?Nasao sam samo neke,mada bas i ne vidim dobro sve nazive.
A sto se tice ciklusa filmova o Indijancima ja sam to zapoceo i imam ih vec dosta.Problem je sto dosta filmova koje su mi preporucili ili nema da se skine ili nemaju prevod.

Edit: Nasao sam sve knjige na sajtu.Svaka cast i hvala jos jednom.

nema na cemu!

Ako sam te dobro razumeo kazes da i ti pravis ciklus filmova o indijancima? A za koji bioskop? Napisi spisak filmova, pa ako su pustani kod nas ikada u SFRJ ili Srbiji u bioskopima, postoji velika verovatnoca da ih Kinoteka ima. Pa cu to proveriti jednom prilikom.
Sačuvana
Sakem Okiboki
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 13, 2010, 12:33:16 am »

nema na cemu!

Ako sam te dobro razumeo kazes da i ti pravis ciklus filmova o indijancima? A za koji bioskop? Napisi spisak filmova, pa ako su pustani kod nas ikada u SFRJ ili Srbiji u bioskopima, postoji velika verovatnoca da ih Kinoteka ima. Pa cu to proveriti jednom prilikom.
A neee,izvini nisam procitao tvoj post pazljivo do kraja.Ja to nesto za svoju kolekciju sakupljam.Nisam ocekivao da si u tim vodama pa sam ofrlje procitao i pomislio da sakupljas filmove za sebe.Ko mi je kriv kad ne citam pazljivo Banghead
Sačuvana

REPUBLIC OF LAKOTAH!!!
Rommel
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 13, 2010, 06:57:31 am »

ne znam je li spomenut ali pamtim ga kao iznimno dobar tv film ...I WILL FIGHT NO MORE...FOREVER
http://www.imdb.com/title/tt0073138/
Sačuvana

You got to learn to leave the table when love is no longer being served
WOOLF
Hulk
Van mreže Van mreže

“Never to suffer would never to have been blessed.

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 13, 2010, 08:00:05 am »

Novija verzija sa Daniel Day Lewisom.Sećam se da sam kao klinac gledao neku stariju verziju,gde je Uncas na kraju umro braneći devojku a ja sam plakao kao beba.The Last of the Mohicans   http://www.imdb.com/title/tt0104691/

Sačuvana

Tražim Eternauta od Fibre...
Sakem Okiboki
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 14, 2010, 09:35:54 pm »

@Rommel I WILL FIGHT NO MORE...FOREVER nisam gledao,bas sam stavio da se skida ali takodje ne mogu naci prevod,ako imas javi.
@Woolfb Poslednji Mohikanac-Klasik
Sačuvana

REPUBLIC OF LAKOTAH!!!
Sakem Okiboki
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 14, 2010, 09:39:28 pm »

Ajde jedan film koji sam bas pre neko vece odgledao- Run of the arrow iz 1957.

http://www.imdb.com/title/tt0050915/

Trejler:

Sačuvana

REPUBLIC OF LAKOTAH!!!
WOOLF
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Oktobar 14, 2010, 09:56:33 pm »

Uvek su mi se sviđali ovi stari plakati.Odlično urađeno. Bravo!
Sačuvana

Sakem Okiboki
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 14, 2010, 10:10:08 pm »

Uvek su mi se sviđali ovi stari plakati.Odlično urađeno. Bravo!
Da poster je bas lep.Film takodje nije los.Belac dolazi u indijansko pleme,zaljubljuje se u Indijanku i ostaje tu.Klasika.
Sačuvana

REPUBLIC OF LAKOTAH!!!
Red Cloud
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Oktobar 15, 2010, 09:40:26 am »

Ko je bre ta skvo?! Kako moze sa bledolikim?! Odmah cemo skalpirati i jedno i drugo! Grrrrrr

Meni je ovaj film uvek bio simpatican... Poslednji Mohikanac iz Woolfovog posta je najbolja verzija ovog filma, bez konkurencije.

Inace pre neki dan sam gledao Wind river, film je o indijancima, ali mi je nekako onako...mlak... Bla, bla

A vidis Okiboki, ne mogu da verujem ali ja nisam gledao seriju Na zapad  Embarrassed

O cemu se radi? Jel vredi to imati?
Sačuvana

Dok zivim klicacu njemu, volim te PARTIZANE!!!
Sakem Okiboki
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Oktobar 15, 2010, 01:26:32 pm »

Ko je bre ta skvo?! Kako moze sa bledolikim?! Odmah cemo skalpirati i jedno i drugo! Grrrrrr

Meni je ovaj film uvek bio simpatican... Poslednji Mohikanac iz Woolfovog posta je najbolja verzija ovog filma, bez konkurencije.

Inace pre neki dan sam gledao Wind river, film je o indijancima, ali mi je nekako onako...mlak... Bla, bla

A vidis Okiboki, ne mogu da verujem ali ja nisam gledao seriju Na zapad  Embarrassed

O cemu se radi? Jel vredi to imati?
Into the west ma to je nevidjeno dobra serija.To jednostavno moras gledati.Serija o divljem zapadu u razmaku od neke 1860-1890 obuhvata i doseljenike i Indijance.Videces super je.
Posalji mi onaj prevod
Sačuvana

REPUBLIC OF LAKOTAH!!!
Sakem Okiboki
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Oktobar 15, 2010, 08:55:51 pm »

Evo za Crvenog brata Into the west-mini serija 6 epizoda 2005.godina Steven Spielberg.Ne moze biti lose!

http://www.imdb.com/title/tt0409572/

Trejler:

Poslusaj pocetak,koja fenomenalna muzika:

Sačuvana

REPUBLIC OF LAKOTAH!!!
WOOLF
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Oktobar 15, 2010, 09:16:46 pm »

I muzika i sve mi izgleda fenomenalno.Moram da nađem vremena da ih odgledam. Bravo!
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2011, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 19 upita.