У ПРЕТПЛАТИ: Изгубљени случајеви Ивицe Стевановићa

Started by KOMIKO, June 01, 2014, 05:24:25 PM

Previous topic - Next topic

EDGE

Dragi naši,
Dobre vesti stigle iz štamparije... još prošle nedelje. Ceo knjižni blok Izgubljenih slučajeva je odštampan i povezan. Moramo priznati da smo prilično zadovoljni dosadašnjim rezultatom. Ofsetni papir (140-gramski) je fantastično primio boju – crna je duboka i bogata, dok ostale boje imaju finu patinastu teksturu, pa otisak daje utisak da je u pitanju knjiga ručne izrade a ne mašinske. Ostaje još koričenje... Postoji realna šansa da se prvih 20/30 primeraka knjige pojave već sada, u subotu (11. oktobra) na berzi u Novom Sadu, ali o tome ćete već biti obavešteni za dan-dva. Ipak, nećemo požurivati štampare, jer nam je bitno da dovrše posao valjano i kako dolikuje. U međuvremenu, bacite pogled na priložene fotke>>











U Izgubljenim slučajevima vas očekuje i najuži izbor pesama Časlava Živanića-Cvrleta, iz zbirke Srce od stakla – život od pakla... [dork2]


Korice su trenutno na tremanu UV lakiranja!


nemanjapunk

Uf,kakva lepota-grozota! [love2]

Sjajno izgleda,jedva cekam sajam da se dokopam ovoga! :)
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try. H.S.

Jaymina

"We're all stories, in the end. Just make it a good one, eh?"

EDGE

STIGLI SLUČAJEVI!
Imamo zadovoljstvo obavestiti Vas da će se Izgubljeni slučajevi pretpremijerno pojaviti u Fabrici (Novi Sad) na berzi stripova i knjiga u sklopu Bunker Festa, dana 11.oktobra, u subotu, tojes' sutra. Potražite Izgubljene, jer poštenom nalazaču sleduje robno-novčana razmena po principu pare za knjigu, iliti knjiga za pare na obostranu korist subjekata u interakciji.



Da ne zaboravimo da spomenemo poklon iznenađenje za sve pretplatnike ovog izdanja. Pripremili smo im stoni kalendar stripsko-crkvene proviniencije – Sveti Duh sa sekirom i vatrena voda. Kalendar je štampan u ograničenom malom tiražu, a potpisan je i numerisan od strane autora. Na kalendaru su jasno naznačena Crvena slova. Daklem, pretplatnici ga dobijaju na poklon, dok ostali Bonelli-vernici mogu da ga pazare po pristojnim cenama...



Ukoliko među pretplatnicima ima ateista, moguća je zamena poklon-kalendara za grafika-čestitku Vilenjaka Mrazeka [grin2]



Pozivamo, a ujedno i prozivamo sve pretplatnike iz Novog Sada i okoline, ako su u mogućnosti da navrate do fabrike, i odaberu svoj zasluženi primerak. Ostali pretplatnici biće u toku sledeće nedelje kontaktirani radi dogovora oko preuzimanja knjige/stripa...

EDGE

Zahvaljujemo se dragim pretplatnicima na strpljenju, te ih ovom prilikom obaveštavamo da im se posvete crtaju punom parom... Većina pretplatnika je izrazila želju da svoje primerke pokupe na predstojećem Sajmu knjiga. Autor Izgubljenih slučajeva biće prisutan na Sajmu u drugoj polovini njegovog trajanja, pa novopečeni pošteni nalazači Izgubljenih ukoliko budu želeli posvetu u knjizi imaće prilike za to. Više detalja oko datumiranja i satničarenja u pogledu sajamskog potpisivanja i džvrljanja posveta uskoro! U međuvremenu, nepodobne aktivnosti Edge Art radionice, možete pratiti i na FB adresi:  https://www.facebook.com/EdgeArtBooks
A, evo i par ilustrativnih prikaza već posvećenih...







Eh, da, posveti u zube ne gledajte, jer reklamacije ne primamo, u skladu sa osnovnim načelima Komiteta za kreativno delovanje i autorsku samovolju [grin2] !

nemanjapunk

Danas sam pokupio izdanje i moram reci da sam razdusevljeno ocaran! [love2]

Na stranu sto je uradjeno savrseno,pa cete imati utisak kao da je Ivica celu knjigu rucno ilustrovao a ne da je stampana, sami "slucajevi" su posebna prica. Krajnje bizarno i genijalno, sto sam,na kraju krajeva i ocekivao od ove neobicne zbirke.

Posebno bih se zahvalio ovde i Ivici na sjajnoj posveti,koja je,kako odraz njegovog umeca,tako i odraz lucidnosti i zajebatnskog duha! [hail2]
Mozete je videti post iznad,verujem da biste i bez imena prepoznali "ideju". ;D
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try. H.S.

EDGE

Quote from: nemanjapunk on October 26, 2014, 07:18:59 PM
Danas sam pokupio izdanje i moram reci da sam razdusevljeno ocaran! [love2]

Na stranu sto je uradjeno savrseno,pa cete imati utisak kao da je Ivica celu knjigu rucno ilustrovao a ne da je stampana, sami "slucajevi" su posebna prica. Krajnje bizarno i genijalno, sto sam,na kraju krajeva i ocekivao od ove neobicne zbirke.

Posebno bih se zahvalio ovde i Ivici na sjajnoj posveti,koja je,kako odraz njegovog umeca,tako i odraz lucidnosti i zajebatnskog duha! [hail2]
Mozete je videti post iznad,verujem da biste i bez imena prepoznali "ideju". ;D
Uhh... Mislim da trenutno nema bolje preporuke za Izgubljene od Nemanjinog utiska. Hvala Nemanja na ovim iskrenim rečima – pravi ugođaj za pročitati!

Elem, idemo dalje!
Crtamo iz svih oružja na SAJMU KNJIGA 2014 (u Beogradu)!
Potpisivanje i prigodne žvrlj-posvete na vašim primercima IZGUBLJENIH SLUČAJEVA od strane autora!
Hala 1, četvrtak, petak i subota!
Štand Orfelin (u Areni Hale 1): 14-16 časova
Štand KOMIKO (u prstenu Hale 1): 16-18 časova



Sajamska cena primerka: 1200 din.


Potpisani i numerisani digitalni printovi: 150 / 300 / 400 / 800 din.


https://www.facebook.com/EdgeArtBooks

nemanjapunk

Koliko puta vam se desilo da ste opazili nesto vrlo upecatljivo,ali niste imali zivaca da ga uslikate najnovijom smartfon kamerom od 34258 megapiksela, ili ste culi nesto sto vas je dotaklo, zaintrigiralio,ali niste zapamtili to jer je prosto bilo nezgodno da tad zapisete. Ili koliko puta vas je nesto zabolelo u zivotu, koliko puta ste razmisljali kako vas nesto nervira i ide vam na tuki, kako vam je nesto jako smesno ili kako nekoga jako volite, pa svaku malu pojedinost o njemu secirate,analizirate i svaki od otkrivenih detalja volite bas takav kakav jeste? Pa bio to i repati pauk? :D

Elem,Ivica je,za razliku od svih nas zapisao,zapamtio, ostavio negde urezano i sacuvano. A onda je to propustio kroz prizmu svog upecatljivog genija,svojeg osobenog humora i doze pozitivnog ludila i na stranice ove skockane i prelepe riznice svojih misli i ideja prosto isporucio sve to bas onako kako svi ljubtelji njegovog dela to vole - beskompromisno,poprilicno ludo, na momente bizarno,pa malo mracno,pa onda toplo.

Tek,Izgubljeni slucajevi su uvek u opasnosti,da isceznu,da se zaborave i da,lutajuci negde u podsvesti tek sporadicno Vrhovnom Arhivatoru  sugerisu da zele sopstveno tle,sostveni kutak postojanja gde ce biti bezbedni i sacuvani od zaborava. Ovim znacaj ovog nobicnog dela dobija jedan vrlo jak pecat licnog i time mu dodatno daje na vrednosti.

Dakle,smejacete se,mrsticete se,nece vam mozda biti u nekom momentom jasno u sta to upravo gledate ali svakako necete ravnodusno gledati na Slucajeve.



P.S. Drago mi je da sam pretplatom makar skromno doprineo izdavanju Izgubljenih(Nadjenih) slucajeva i unapred se radujem mogucnosti da jos neki budu pronadjeni. :)
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try. H.S.

EDGE

Quote from: nemanjapunk on November 01, 2014, 10:24:54 PM
Koliko puta vam se desilo da ste opazili nesto vrlo upecatljivo,ali niste imali zivaca da ga uslikate najnovijom smartfon kamerom od 34258 megapiksela, ili ste culi nesto sto vas je dotaklo, zaintrigiralio,ali niste zapamtili to jer je prosto bilo nezgodno da tad zapisete. Ili koliko puta vas je nesto zabolelo u zivotu, koliko puta ste razmisljali kako vas nesto nervira i ide vam na tuki, kako vam je nesto jako smesno ili kako nekoga jako volite, pa svaku malu pojedinost o njemu secirate,analizirate i svaki od otkrivenih detalja volite bas takav kakav jeste? Pa bio to i repati pauk? :D

Elem,Ivica je,za razliku od svih nas zapisao,zapamtio, ostavio negde urezano i sacuvano. A onda je to propustio kroz prizmu svog upecatljivog genija,svojeg osobenog humora i doze pozitivnog ludila i na stranice ove skockane i prelepe riznice svojih misli i ideja prosto isporucio sve to bas onako kako svi ljubtelji njegovog dela to vole - beskompromisno,poprilicno ludo, na momente bizarno,pa malo mracno,pa onda toplo.

Tek,Izgubljeni slucajevi su uvek u opasnosti,da isceznu,da se zaborave i da,lutajuci negde u podsvesti tek sporadicno Vrhovnom Arhivatoru  sugerisu da zele sopstveno tle,sostveni kutak postojanja gde ce biti bezbedni i sacuvani od zaborava. Ovim znacaj ovog nobicnog dela dobija jedan vrlo jak pecat licnog i time mu dodatno daje na vrednosti.

Dakle,smejacete se,mrsticete se,nece vam mozda biti u nekom momentom jasno u sta to upravo gledate ali svakako necete ravnodusno gledati na Slucajeve.



P.S. Drago mi je da sam pretplatom makar skromno doprineo izdavanju Izgubljenih(Nadjenih) slucajeva i unapred se radujem mogucnosti da jos neki budu pronadjeni. :)

Zahvaljujući poštenim pronalazačima, kakav je Nemanja, sudbina Izgubljenih slučajeva deluje svetlija i ohrabrujuća. ;) Da li će Izgubljeni naći svoj put do publike (?) – vreme koje im predstoji pokazeće razložnost ili zaludnost njihovog nastojanja da opstanu kao takvi. ;D

U međuvremenu, evo par slučajeva koji su se "svojeručno" udomili na prvim stranicima ovog stripolikog klasera. Dakle, pretplatnici III kategorije ovog puta imaju reč:





PS.
Bićemo slobodni da ovaj Nemanjin zdušni i izuzetno lep osvrt na Izgubljene slučajeve prenesemo na našu FB stranu – https://www.facebook.com/EdgeArtBooks

nemanjapunk

Sa zadovoljstvom aminujem ovo moje citiranje...sto zbog cinjenice da ce nekoga mozda zainteresovati da vidi koliko su Slucajevi zaista "izgubljeni",sto zbog moje narcisoidne strane i potrebe za samopromocijom. :P Salim se,naravno. Uvek je lako napisati rec-dve kad nesto na tebe ostavi utisak. ;)
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try. H.S.

Jaymina

Ugrabila sam strip juče i slistila u jednom dahu! Uživala sam u svakoj stranici; baš, baš mi je prijalo druženje sa Slučajevima!
Kad god uzmem nešto što ja Ivica potpisao, očekujem mnogo (baš mnogo!) i svaki put dobijem VIŠE. Pa tako i sad.
Na polju vizure briljira (boldovano i podvučeno d:D), pa su sve spodobe neodoljive, ali ono što kod ove knjižice posebno volim jeste to što je slučajeve koji su već samim svojim izgledom posebni i upečatljivi učinio još posebnijim i upečatljivim dozvolivši im da prozbore koju. Kad Ivica govori o njima, to je izbrušeno, stilski ujednačeno i poentira svaki put (i/ili nas ubije prejakom rečju). Kad oni govore za sebe, svaki put su svoji; Ivičini likovi su jedinstveni i neisfolirani. A znamo da su neisfolirani — jer smo većinu njih nekad negde sreli i oni su baš takvi kakvim ih predstavlja.

Najveći osmeh izmamili su mi Katarina i njen repati pauk! d:))

Eh, da, font je hipnotišuć i toliko prija oku i mami na čitanje; pun pogodak! Hvala za info na kraju, nisam znala da je Pavlićev. d:)
Ognjanović, Penevski & Šelić — bravo, bravo, bravo!

Ivice, hvala! I radujem se budućem pronalaženju novih izgubljenih slučajeva.
"We're all stories, in the end. Just make it a good one, eh?"

Kumori Myu-Jishan


EDGE

Hvala na divnim rečima iza kojih stoji još divnija Emina. [grin2]

A sva je prilika da najavimo:

Promocija IZGUBLJENIH SLUČAJEVA u Novom Sadu!
Petak, 28.11.2014. / u 20 časova / Klub CRNA OVCA
(ul. Kralja Aleksandra br 10, I sprat, u pasažu pored Pariskog magazina)

U okviru promocije biće upriličena prodaja digitalnih grafika i ostalih autorskih izdanja uvaženog nam autora! Organizovana je i projekcija "TREŠ-FLEŠ" filmića iz autorovog kratkometražnog opusa "Animator u pokušaju".



https://www.facebook.com/EdgeArtBooks

Милош

Само да се упишем као поносан власник овог издања. Храбри оно римско 1 на рикни  :)

EDGE

Quote from: Милош on December 02, 2014, 10:26:03 AM
Само да се упишем као поносан власник овог издања. Храбри оно римско 1 на рикни  :)
Pozdrav ponosnom vlasniku Izgubljenih - Milošu! Rimsko 1 (I) jeste da hrabri, ali ovdašnje blisko buduće vreme pomalo plaši... No, videćemo šta će nam doneti predstojeći meseci. Materijala je preteklo, a uz dodatni napor i sa energičnim entuzijazmom bilo bi izvodljivo sklopiti i drugi tom ove neobično spodobne zbirke.



Možda bi moglo da se razmisli i o kakvoj kutiji gde bi se udomile obe knjige Slučajeva... Međutim, ipak je to samo zamisao bez čvršćih osnova.
Ono što je svakako izvesno jeste da će se novoakumulirana kreativna energija uložiti u delo koje mi već duže vreme stoji u zapećku, još od 2009-e godine. U pitanju je Kuća mrtvih ptica, započeta u dosluhu sa Penevskim, i još uvek nerealizovana zbog kojekakvih obaveza i nedostatka vremena...